Lcd tv ekranlarında oluşan sorunların bir çoğunda eğer panelin tamiri söz konusu değil ise Lcd tv panel değişimi yapılmasına yönlendirilir.

Öncelikle merhabalar, sizere bu yazımızda Lcd tv sahiplerinin ekranlarında (panellerinde) zamanla görülen arızalardan, darbe ve çatlamalar gibi problemlerin nasıl çözüme kavuşturulacağını anlatacağız. Günümüzde birçok tv markası var ve bunların tümünün marka ve modele göre kalitesi ve dayanıklılığı var. Çoğunlukla televizyonlarda verilen garanti süresi her marka için 2-3 yıldır ve televizyonlarda da genel olarak görülen sıkıntıların, arızaların başlaması 3. yıldan sonra görülür.

Tv tamircilerinin ve yetkili servislerin en sık karşılaştığı arıza türü tv panel led blok  problemleridir ve bu problemleri ne yazık ki kendi çabanızla çözemiyorsunuz. Bunun başlıca sebebi gerekli ekipman tamir test cihazınızın olmaması. Tv panelinizde bir sorun olup olmadığının göstergelerinden bazıları; Ekran çatlaması, dikey çizgi, yatay çizgi belirmesi ve renklerin dağılmasıdır.

Lcd Tv Panel Sorun Tespiti Nasıl Yapılır ?

Lcd tv ekranlarında oluşan sorunların bir çoğunda eğer panelin tamiri söz konusu değil ise Lcd tv panel değişimi yapılmasına yönlendirilir. Bu işlemi sizler yapamayacağınız için çok profesyonel bir şekilde bu değişimleri sizin için bizler yapabiliyoruz. Ekiplerimiz önce Lcd tv ler için panel test cihazlarıyla kontrollerini gerçekleştirip eğer tamirlik bir durum söz konuysa gerekli işlemler yapılır fakat tamir söz konusu değil ise panel değişimi yapılması gerekir.

Son zamanlarda insanlar, ekranın tamamen kararma sorununun dışında bölge bölge kararma problemiyle de karşılaşıyor. Bu durumlarda sorun genellikle panel  ledlerinden kaynaklanır ve çözüm olarakta çubuk ledlerin değiştirilmesi gerekmektedir

Tv Panel Değişimi Nerede Yaptırılır?

Sizde bu tip bir sorunla karşılaşırsanız maalesef tv paneliniz kendi başınıza değiştirebileceğiniz kadar kolay bir şey değil. Bu durumlarda firmamızla iletişime geçip bizden destek alabilirsiniz.


Teknik Destek - İletişim
0 (232)-469-00-79
0 (506)-640-88-58
info@egelcd.com
Adres : 1145/5 Sk. No:1 Kat:2 Yenişehir / İZMİR
Keyword: Lcd Tv Panel Değişimi