Alternate Text
HEMEN TEKLİF ALIN Tv panel ve led tamirleri Türkiye'nin her yerine kargo Yedek parça ve onarım hizmeti

Televizyonlarda Led Değişim Ne gibi durumlarda yapılır?

14.10.2022

TV LED NEDİR? TV LED DEĞİŞİMİ FİYATLARI NASILDIR?

Teknoloji geliştikçe en çok kullandığımız teknolojik alet olan televizyonların da markaları (Samsung tv, Philips tv, LG tv…), modelleri, tasarımları vb. değişmekte ve gelişmektedir. Bu televizyon modellerinden bir tanesi de adını özelliğinden alan LED Tvlerdir. Bu modele uygun olarak üretilen televizyonların aydınlatma sistemlerinde, televizyonun arka bölmesinde yer alan led ışık teknolojisi bulunur. Televizyonların enerji tasarrufu sağlamasını, kullanıcısına daha yüksek kalitede görüntü sunmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayan tv ledleri, yeni nesil televizyonların üretiminde tercih edilen önemli parçalar haline gelmiştir.

Ancak bu parçaların da her televizyonda bulunan diğer temel parçalar gibi belli bir kullanım ömrü vardır. Tv ledlerinin bu kullanım ömürleri dolmaya başladığında da ya arızalanır ya da tamamen bozulurlar. Böyle durumlarda da değişimlerinin alanında uzman tv teknik servisleri tarafından yapılması gerekmektedir.

D-LED, S-LED, E-LED gibi farklı modelleri de bulunan tv ledlerinin arızalanma nedenleri, devrelerin yanması, aşırı ısı birikimi vb. nedenler olarak sıralanabilir.

Tv ledlerinin değişim fiyatları ise televizyonun sahip olduğu marka (Samsung tv, Philips tv, LG tv…) ve modellere göre farklılık göstermektedir.

Ø  32 inc 82 ekrana sahip bir Tv’nin led değişimi için bizi arayın!

Ø  55 inc 140 ekrana sahip bir Tv’nin led değişimi için bizi arayın!

Ø  40 inc 102 ekran için bizi arayın!

Ø  42 inc 106 ekran için bizi arayın!

Ø  43 inc 109 ekran için bizi arayın!

Ø  47-49 inc 121 ve 123 ekran için bizi arayın!

Ø  50 inc 127 ekran ise için bizi arayın!

 Kullanıcının orijinal parça değişimi konusunda dikkat etmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde sahte parçaların televizyonunuzda kullanılması, televizyonunuzun kullanım ömrünü olumsuz anlamda etkileyecektir.

Biz EGE LCD olarak, farklı markalara (Samsung tv, Philips tv, LG tv…) ve modellere sahip televizyonlarınızdaki tv ledlerinde ortaya çıkan arızaların sebeplerini doğru bir şekilde tespit ediyor ve en doğru çözüm yolunu, orijinal parça değişimi ya da tv led onarımını alanında uzman tv teknik servis ekibimiz tarafından gerçekleştiriyoruz!

İzmir’de Teknik Servis Hizmeti Verdiğimiz Bölgeler:

-İzmir Televizyon Teknik Servis

-Karabağlar TV Servis

-Balçova Televizyon Servisi

-Konak TV Servis

-Alsancak TV Servis

-Bornova LCD Servis

-Altındağ TV Servis

-Bayraklı Televizyon Servis

-Buca TV Teknik Servis

-Çiğli LCD Tv Servis

-Bostanlı LCD Televizyon Teknik Servis

-Karşıyaka Televizyon Servisi