Alternate Text
HEMEN TEKLİF ALIN Tv panel ve led tamirleri Türkiye'nin her yerine kargo Yedek parça ve onarım hizmeti
Televizyonum kırıldı ne yapabilirim?
02 Ağustos 2022 66 görüntülenme

Lcd ekranım kırıldı ne yapabilirim? Televizyonum kırıldı ne yapabilirim? Lcd televizyonum kırıldı. Siz de bu gibi sorulara boğulduysanız blog yazımızı okumaya devam etmenizi tavsiye ediyoruz. Günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen televizyonlar bizler için kıymetli teknolojik aletler haline geldi.

Devamını Oku
İzmir Metro reklam panelleri için Ege LCD'yi tercih etti
02 Ağustos 2022 51 görüntülenme

İzmir Metrosu Dijital Reklam Panellerinin Bakım Onarım ve Revizyon İşlemleri Ege Lcd tarafından yapılmaktadır..

Devamını Oku
Televizyonda Ses Var Ama Görüntü Yok. Neden?
01 Eylül 2022 35 görüntülenme

Televizyonlar ya da LCD’ler evlerin vazgeçilmez eğlence aracı olmuşlardır. Televizyonlarda gösterilen dizi, film veya reklamlar insanları eğlendirir ve dinlenmelerini sağlar. Bu yüzde LCD televizyonlarımızda, LED televizyonlarımızda ya da plazma televizyonlarımızda oluşan arzalar bizleri üzer. Bu oluşan arızalardan biri de televizyonda görüntü kaybının oluşmasıdır.

Devamını Oku
Led Bar Nedir?TV Led Bar Tamiri ve Değişimi Nasıl Yapılır?
01 Eylül 2022 33 görüntülenme

Diren ya da diyot gibi elektronik devre elemanlarından oluşan ve LED Alüminyum çubuğu üzerinde dizilen Led Barlar, elektriğin ışığa dönüşmesini sağlayan modellerdir. Esnek bir yapıya sahip olmayan Led Barların üzerindeki parçalar, ince şerit üzerine dizilir. Enerji tasarrufuna önem veren Led Barların kullanım alanları geniştir.

Devamını Oku
D-Led ve E-Led Nedir?
01 Eylül 2022 30 görüntülenme

Devamını Oku
TV Ekran Panel Tamiri Nerede ve Nasıl Yapılır?
05 Eylül 2022 32 görüntülenme

Günümüzde televizyonu ile ilgili sıkıntı yaşayan ve TV servislerini çağıran birinin sorunu büyük ihtimalle TV ekran panelleri ile ilgilidir. Bu sorunları gidermekte de yapılacak en doğru hareket TV servislerinin yardımına başvurmaktır çünkü ne kadar tamir ile ilgili teknik bilgilere sahip olursak olalım bir TV ekranını tamirinin nasıl yapılacağı sorusunu elimizde TV panel tamir test cihazı olmadan cevaplayamayız. Televizyondaki sorunun giderilmesi için kullanılan özel cihazlar bulunmaktadır ve bu özel cihazlar ile genellikle LCD televizyonların tamiri gerçekleşmektedir. Bu durumu ve daha önce bahsettiklerimizi göz önünde bulundurursak bir televizyon ekran panel tamirinde maalesef ki bireysel çabalar karşılığını bulamaz.

Devamını Oku
TV Kondansatör Arızaları Nedir? Nasıl Tamir Edilir?
07 Eylül 2022 29 görüntülenme

Günümüzdeki bütün teknolojik aletlerde olan kondansatörler küçük parçalar halindedirler. Devrelerin üzerinde yer alan kondansatörler, televizyonlarımız gibi sürekli olarak kullandığımız farklı teknolojik aletler için de oldukça önemli ve işlevsel bir varlığa sahiptir.

Devamını Oku
TV Kararmaları Neden Olur? Nasıl Tamir Edilir?
09 Eylül 2022 24 görüntülenme

Günümüzün ileri teknolojisi ile hazırlanan ve piyasaya sürülen televizyonlarda (Samsung, LG, Philips…) ekran kararma sorunları kullanıcıların sıkça karşılaşılabilecekleri bir durumdur. Led ve LCD televizyon modellerinde görülen bu TV kararma arızalarının farklı sebepleri vardır.

Devamını Oku
Televizyon ekranında beyazlıklar neden oluşur?
12 Eylül 2022 28 görüntülenme

Televizyonlarda zamanla ekran arzalarının oluşması normaldir. Daimi olarak kullanılan teknolojik bir aletin ömrünün sonsuz olması beklenemez. Peki televizyon ekranında beyaz parlakların oluşması gibi bir sorun ne anlama gelir ve televizyondaki beyaz parlaklıklar nasıl giderilir?

Devamını Oku
Samsung TV Servis, LG TV Teknik Servis, Philips TV Tamiri Servisi
14 Eylül 2022 27 görüntülenme

Teknolojinin her geçen gün biraz daha hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasına paralel olarak sürekli gelişmekte olan ve yeni çıkan televizyonların özellikleri, içinde bulunduğumuz çağın ne kadar değişip geliştiğinin göstergesidir.

Devamını Oku
Televizyonların logoda kalma sorunu
16 Eylül 2022 27 görüntülenme

Televizyon ekranında donma ya da logoda takılı kalma sorunları tamir edilebilir sorunlardır. Ancak bunun için profesyonel yardım almanız gerekmektedir. En yakın tv teknik servise ya da İzmir'de iseniz bizlere Ege LCD televizyon teknik servisine ulaşınız.

Devamını Oku
Yeni Nesil Televizyonlar ve Özellikleri
19 Eylül 2022 28 görüntülenme

Yirmi birinci yüzyılın ortasında, teknoloji ile iç içe bir hayat yaşadığımız düşünüldüğünde televizyona sahip olmayan bir ev düşünmek imkânsız hale gelmektedir. Günümüzde çoğu insan ve eğlence arasında bir köprü görevi göre televizyonlar, teknoloji ile beraber gelişmeye ve farklı yeniliklerle üretilmeye devam ediyor.

Devamını Oku
Led TV’lerde Led Arızası Neden Olur ve Led Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
21 Eylül 2022 30 görüntülenme

Led Tv televizyonların iç aydınlatma sistemi, ledler sayesinde yapılmaktadır. Farklı marka ve farklı modellere (Samsung, LG, Philips…) sahip televizyonların ledleri de birbirinden farklıdır ve çalışma sistemleri de marka ve modellere göre farklılık göstermektedir.

Devamını Oku
Sık Karşılaşılan Televizyon Sorunları Nelerdir?
23 Eylül 2022 28 görüntülenme

Televizyonlar, yorgun bir iş ya da okul gününün ardından eve gelindiğinde günün stresini atmak, dinlenirken bir yandan gündemi takip etmek ya da eğlenmek için her evde tercih edilen elektronik cihazların başında gelmektedir.

Devamını Oku
Televizyonun Açılmaması, Televizyonda Güç Olmaması Arızası Neden Olur?
26 Eylül 2022 28 görüntülenme

Televizyonun açılmaması ya da açıldığında sinyal vermemesi sorununda akla ilk gelen mantıklı sebep televizyona elektrik enerjisini veren güç kaynağının yokluğu oluyor. Televizyonunuzdaki sinyalin zayıf olması ya da hiç olmaması genellikle uydu alıcısı ve televizyonu birbirine bağlayan kablonun gevşemiş ya da yerinden çıkmış olması ile ilgilidir.

Devamını Oku
Televizyon Ekranında Neden Çizgiler Oluşur? Nasıl Tamir Edilir?
28 Eylül 2022 31 görüntülenme

Televizyon ekranında oluşan beyaz çizgi sorunları her zaman görülen bilindik bir televizyon arzasıdır.

Devamını Oku
Televizyonlarda Ortaya Çıkan Mavi Ekran Arızası Neden Olur? Nasıl Çözülür?
30 Eylül 2022 26 görüntülenme

Televizyonlarda mavi ekran arzası çözümü olmayan bir tv arzası değildir. Merak Etmeyin! Televizyon erkanındaki renklerin zamanla tonlarının değişmesiyle başlayan bu arıza genellikle kullanıcı tarafından hemen fark edilmez.Televizyonlarda mavi ekranın oluşmasının arkasında farklı sebepler vardır. Bu sebepleri, panel kablolarındaki arızalar, HDMI kablosundaki arızalar ya da Led ışıklarının ömrünün tükenmesi gibi sıralayabiliriz.

Devamını Oku
İzmir Tv Tamiri
03 Ekim 2022 25 görüntülenme

İzmir televizyon tamirinde bir numara olan EGE LCD’nin websitesine hoş geldiniz! 15 yılı aşkın tecrübeli ekibimiz ile sizlere televizyon teknik servis hizmeti vermekteyiz!

Devamını Oku
Televizyon Ekranı Açılmıyor, Işığı Yanıp Sönüyor, Görüntü Gelmiyor Gibi Sorunlar Neden Olur?
05 Ekim 2022 24 görüntülenme

Televizyon ışığının yanıp sönmesi ya da açılmaması gibi sorunlar ilk olarak televizyonu tekrar kapatıp açarak çözülmeye çalışılır. Eğer sorun, bu geleneksel yöntem ile çözülmez ise o zaman problem kablolarda, televizyonunuzun herhangi bir parçasında olabilir.

Devamını Oku
Televizyonum Bozuldu Ne Yapmam Gerekir?
07 Ekim 2022 26 görüntülenme

Televizyonun bozulması ya da herhangi bir parçasının arızalanması bir anda olabileceği gibi bu arızalar zamanla da ortaya çıkabilir. Televizyonunuz arızalandığında yapacağınız en doğru şey alanında profesyonel olan tv teknik servislerine başvurmaktır. Aksi takdirde kendi çabalarınız ile yapacağınız her müdahale daha kötü sonuçlar doğurabilir. Eğer böyle olursa hala garanti süresi bulunan televizyonlarınız da yaptığınız müdahale sonucu garanti süresi içinde kabul edilmez.

Devamını Oku
TV PANELİ NEDEN BOZULUR? TAMİRİ NASIL OLUR?
10 Ekim 2022 27 görüntülenme

Tv panelleri genellikle yüksek ısı, televizyonun dışarıdan darbe alması, televizyon ekranı silinirken kullanılan spreylerin zamanla iç sisteme sızması sonucu oluşan sıvı teması, televizyonun yanlış aydınlatmaya sahip olması gibi sebepler yüzünden arızalanmaktadır.

Devamını Oku
Televizyon Düz Ekranının Kendi Kendine Kapanmasının Sebebi Nedir? Nasıl Tamir Edilir?
12 Ekim 2022 24 görüntülenme

Tv ekranının kendi kendine kapanmasının bir diğer nedeni kullandığınız uydu veya kablolu kutu olabilir. Kutularınızın aktif olarak kullanıma açık olduğundan ve televizyonunuz ile bağlantısının açık olduğundan emin olmalısınız. Kutularda bir sıkıntı olmadığı halde arıza devam ediyorsa sorun kablolarda ya da SAT kutusunda olabilir. Bunlardaki arıza televizyonunuza sinyal gelmesini engeller, bu yüzden ekranınız kapanır.

Devamını Oku
Televizyonlarda Led Değişim Ne gibi durumlarda yapılır?
14 Ekim 2022 26 görüntülenme

D-LED, S-LED, E-LED gibi farklı modelleri de bulunan tv ledlerinin arızalanma nedenleri, devrelerin yanması, aşırı ısı birikimi vb. nedenler olarak sıralanabilir.

Devamını Oku
LCD LED TV EKRANIM KIRILDI, NE YAPABİLİRİM? NASIL TAMİR EDİLEBİLİR?
17 Ekim 2022 27 görüntülenme

Led tv ekranınız kırıldığında akla gelen iki şey vardır: Ya tamir ettirmek ya da yeni bir televizyon almak.

Devamını Oku
İzmir Televizyon Servisi
20 Ekim 2022 27 görüntülenme

Televizyon ekranlarında ortaya çıkan arızalar için değişim ve onarımda kullandığımız ekranlar her markaya özel olarak ithal edilmekle birlikte %100 orijinal parçalardır. Hızlı iş teslimatı anlayışımız ile İzmir’de ikamet ediyorsanız arızaya sahip televizyonunuz en kısa sürede tamir ve onarımını gerçekleştiriyoruz. 

Devamını Oku
Televizyon Türleri Nelerdir, Sık Karşılaşılan TV Sorunları Nelerdir?
24 Ekim 2022 26 görüntülenme

Yıllar içinde televizyonlar teknolojinin de gelişmesi ile birlikte farklı türlere sahip olmaya başlamıştır. Başlangıçta sadece tek bir kanal, siyah-beyaz ekran, tüplü ve bir iki tane markayla hayatına başlayan televizyonlar, günümüzde farklı markalar (Samsung, Philips, LG…) ve modellerle kullanılmaktadır. Bu farklı türlere sahip televizyonlar, farklı bütçelere ve zevklere sahip kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Devamını Oku
İZMİR TV TAMİRCİSİ OLARAK NE YAPIYORUZ?
28 Ekim 2022 34 görüntülenme

EGE LCD olarak farklı markalar (Samsung tv, Philips tv, LG tv…) ve modellere sahip televizyonlarınızda ortaya çıkan tv ekran arızalarını her marka için özel olarak ithal edilen %100 orijinal yedek parçalarla tamir ediyoruz. 7/24 hizmete açık olan destek hattımızı arayarak televizyonunuzdaki arıza için bize başvurabilirsiniz. Televizyonunuzdaki tv ekran sorununu gidermek için adresinizin bulunduğu bölgeye en yakın tv teknik servisimiz size ulaşacaktır.

Devamını Oku
TV LED ARIZASI, EKRANDA MORARMA VE MAVİLEŞME NEDEN OLUR?
07 Kasım 2022 33 görüntülenme

Televizyon ekranında ortaya çıkan mavileşme ve morarma sorunu kısa sürede, hemen ortaya çıkan bir arıza değildir. Zaman içerisinde ortaya çıkıp fark edilen bu sorunun kaynağı panel kabloları ya da HDMI kablolarındaki arızalardan kaynaklanabileceği gibi aynı zamanda televizyon ledlerinin ömrünün bitmesinden de kaynaklanır.

Devamını Oku